Temiz havası ve berrak deniziyle

FOÇA

FOÇA HAKKINDA

Temiz havası ve berrak deniziyle benzersiz bir Ege şehri

Foça, Türkiye’nin İzmir il merkezinin yaklaşık 69 km (43 mi) kuzeybatısında İzmir’in ilçesidir.

 

İlçenin ayrıca Foça’dan 20 km (12 mi) uzaklıkta, kıyıda, kendi belediyesi olan Yenifoça (“Yeni Foça”) mahallesi vardır. Bu nedenle Foça’nın kendisine yerel olarak günlük dilde Eskifoça (“Eski Foça”) denilir. Foça, Phocaea antik kentinin bulunduğu yere inşa edilmiştir.

 

Foça’nın doğusunda Aliağa, güneyinde Menemen ilçeleri, batısında ve kuzeyinde Ege Denizi bulunur. Kent Antik Çağda bir İyon yerleşimi olarak ortaya çıktığında denizde yaşayan foklardan dolayı Phokaia adını almış, günümüze Foça olarak gelmiştir.

 

Foça, Türk Riviera’sı olarak bilinen Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e kadar uzanan bölgenin içinde bulunmaktadır. Bu da birçok yerli ve yabancı turist için onu mavi tur ve diğer gezilere durak yapmaktadır. Foça’nın denizi çok berrak ve temizdir ve halka açık plajı bulunmaktadır. Ayrıca pek çok dalış noktası ile İzmir ilindeki gözde dalış sporu duraklarından biridir. İzmir’de doğal kalmış ilçelerden biridir. Foça’da yılın büyük bölümünde poyraz estiğinden temiz bir havası vardır.

FOÇA LOKASYON İSTATİSTİKLERİ

İzmir Foça’da Satılık Ev Fiyatları

İzmir, Foça ilçesinde Ocak 2022 sonu itibarıyla son bir yıl içerisinde satılık konutların fiyatları %92.80 artmıştır. Aynı özelliklerdeki ortalama satılık konut fiyatları 1.180.800 TL olurken, Ortalama satılık konut büyüklüğü 123 metrekaredir.

İzmir Foça’da Ortalama Geri Dönüş Süresi 21 Yıl

İzmir, Foça ilçesinde satılık konutların ortalama metrekare birim fiyatı Ocak 2022 sonu itibarıyla 9.600 TL’dir. Aynı özelliklere sahip satılık konutların geri dönüş yani amortisman süreleri 21 yıl seviyelerindedir.

FOÇA’DA YER ALAN PROJELERİMİZ

Foça’da yer alan tüm projelerimize aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

 

Detaylı bilgi ve sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

Foça’da yer alan projelerimizle ilgili bilgi almak için bize ulaşın.

    Compare