EvimTürkiyem farkıyla Kuşadası’nda

Ayrıcalıklı bir yaşam

KUŞADASI HAKKINDA

Tarih ve doğayı birleştiren eşsiz bir lokasyon

Kuşadası, Ege Bölgesi’nde yer alan Aydın iline bağlı bir ilçedir.

 

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Kuşadası’nın yaklaşık 106 bin olan yerli nüfusu, yaz aylarındaki yerli ve yabancı turist sayısındaki artış ile 2 milyona yaklaşmaktadır. Kuşadası’nın Aydın merkeze olan uzaklığı 71 km’dir. Kuşadası aynı zamanda İzmir’e 90 km, Selçuk’a 21 km, Bodrum ve Çeşme’ye 157 km uzaklıktadır. İlçenin İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na uzaklığı ise 65 km’dir.

 

Kuşadası aynı zamanda Türkiye’nin en büyük 3. limanıdır. Bu nedenle Kuşadası, uygun liman ve coğrafî koşulları nedeniyle uluslararası gemi turizminde önemli bir paya sahiptir. Ayrıca Kuşadası sınırlarında yer alan Dilek Yarımadası Millî Parkı da bölgenin önemli turizm alanlarından biridir. Kuşadası mavi bayraklı plajları ve su altı zenginliğiyle de ünlüdür.

 

Kuşadası ve adanın yer aldığı körfez, eski çağlardan bu yana pek çok farklı medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Kuşadası’nın kanıtlanmış bir bilgi olmamasına rağmen İyonyalılar tarafından “Neopolis” ismi ile kurulduğu varsayılmaktadır. Meryem Ana’nın ve havari St. Jean’ın Hristiyanlığın ilk yıllarında Efes’e yerleşmesi bölgeyi Hristiyanlar için önemli bir merkez haline getirir.

KUŞADASI LOKASYON İSTATİSTİKLERİ

Aydın Kuşadası’da Satılık Ev Fiyatları

Aydın, Kuşadası ilçesinde Kasım 2021 sonu itibarıyla son bir yıl içerisinde satılık konutların fiyatları %59.13 artmıştır. Ortalama satılık konut büyüklüğü 150 metrekaredir.

Aydın, Kuşadası’da Ortalama Geri Dönüş Süresi 28 Yıl

Aydın, Kuşadası ilçesinde satılık konutların ortalama metrekare birim fiyatı Kasım 2021 sonu itibarıyla 5.869 TL’dir. Aynı özelliklere sahip satılık konutların geri dönüş yani amortisman süreleri 28 yıl seviyelerindedir.

Değer Değişimi  1 Yıllık 2 Yıllık 4 Yıllık
Aydın / Kuşadası % 59,13 % 139,31 % 201,88
Toplam Getiri  1 Yıllık 2 Yıllık 4 Yıllık
Aydın / Kuşadası % 65,07 % 154,59 % 233,36

KUŞADASI’NDA YER ALAN PROJELERİMİZ

Kuşadası’nda yer alan tüm projelerimize aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

 

Detaylı bilgi ve sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

Kuşadası’nda yer alan projelerimizle ilgili bilgi almak için bize ulaşın.

    Compare